Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Bagażnik dachowy czy na hak – które rozwiązanie wybrać?
Bagażnik dachowy czy na hak – które rozwiązanie wybrać?

 

Czy samochód i rower to wzajemni wrogowie? Wręcz przeciwnie! Pojazdy te potrafią ze sobą nawet zaskakująco dobrze współpracować. To właśnie dzięki odpowiednio wyposażonemu autu można przewieźć jednoślad w dogodne miejsce, żeby potem cieszyć się na przykład przemierzaniem górskich tras.  Pytanie pojawia się jednak wtedy, kiedy zaczynamy rozważać, jaki właściwie sposób przymocowania roweru do samochodu będzie najlepszy.

Specyfika bagażnika dachowego

W kwestii tego, jaki sposób mocowania wybrać, istnieją zasadniczo dwie główne opcje. Jedna z nich to bagażnik dachowy. Polega ona, jak sama nazwa wskazuje, na umieszczeniu roweru na dachu samochodu za pomocą specjalnego mocowania. Ba, roweru! Dzięki tej opcji możliwe jest przewiezienie w wybrane przez siebie miejsce nawet kilku jednośladów. Jest to więc świetne rozwiązanie dla osób, które wybierają się w podróż z całą rodziną.

Specyfika haka na rowery i porównanie

Możliwość przewożenia kilku rowerów jest jednak dostępna również w przypadku opcji, jaką jest hak przymocowany do bagażnika. Dzięki niej da się wykonać transport aż czterech pojazdów. Czy jest więc jakaś właściwość, która powodowałaby górowanie jednej opcji nad drugą? Trzeba na pewno powiedzieć, że i bagażnik, i hak mają swoje wyjątkowe plusy.

Co jest przewagą bagażnika dachowego? Niewątpliwie to, że dzięki niemu nie zostaje zabrane miejsce na jezdni. Sprawia to zaś, że samochód jest w stanie nie tylko zgrabniej poruszać się po drodze, lecz także zgrabniej parkować. Minusem umieszczania rowerów na dachu może być jednak problem przy montażu. Nie da się ukryć, że zadanie to przeznaczone jest raczej dla wyższych niż niższych osób.

W czym jedno rozwiązanie przegrywa, w tym drugie potrafi jednak wygrać. Hak co prawda zajmuje miejsce na jezdni, więc może się wydawać mniej zgrabny niż bagażnik dachowy. Jednak trzeba też powiedzieć, że zdecydowanie łatwiej montuje się na niego pojazdy. Podsumowując, nie ma ideałów, ale za to każda opcja ma swoje plusy i minusy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl