Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Jak przewozić narty samochodem?
Jak przewozić narty samochodem?

 

Narciarstwo to sport, którym fascynuje się wiele osób i uprawia jego różne formy, często w sposób amatorski. Sporo narciarzy posiada także własny sprzęt i szuka najlepszego dla nich sposobu na dostarczenie go prosto pod stok. Okazuje się, że opcji przewożenia nart samochodem jest co najmniej kilka, dlatego warto je poznać i wybrać najbardziej odpowiadającą nam formę. Zatem dzisiaj postaramy się podpowiedzieć, jak można bezpiecznie i wygodnie transportować narty swoim prywatnym pojazdem!

Bezpieczny i wygodny sposób na przewożenie nart samochodem

Warto już na początku wspomnieć, że przewożenie sprzętu narciarskiego w wygodny i bezpieczny sposób jest bardzo ważne. Narty są bowiem sprzętem nietypowym wymiarowo i łatwo je po prostu “wepchnąć” do samochodu nie myśląc o możliwych konsekwencjach ich nieodpowiedniego zabezpieczenia. Zobaczmy zatem, jak warto transportować sprzęt tego typu. 

  • Przewożenie nart wewnątrz samochodu

Pierwszy sposób transportowania nart to odpowiednie zapakowanie ich do wnętrza samochodu. Słowem kluczem jest tutaj zwrot “odpowiednie”. Musimy pamiętać, że w wielu krajach przepisy precyzyjnie określają zasady przewożenia sprzętu sportowego wewnątrz pojazdu, po prostu zakazując tego typu procederu.

W samochodach typu sedan narty można przewozić, korzystając ze specjalnego otworu w tylnej kanapie, który w prosty sposób łączy bagażnik z częścią pasażerską. Bardzo często mamy do dyspozycji specjalny worek, który zabezpiecza narty, aby te w razie kolizji nie przeleciały przez kabinę i nie wyrządziły komuś krzywdy.

  • Specjalny uchwyt narciarski

Kolejny sposób na bezpieczne przewożenie nart samochodem to specjalny uchwyt narciarski montowany do belek dachowych lub bezpośrednio do dachu. Takie rozwiązanie jest proste, skuteczne i relatywnie tanie. Naraża jednak narty na działanie warunków atmosferycznych oraz soli drogowej.

  • Specjalne boxy dachowe

Najlepszym sposobem na transportowanie swoim samochodem nart są samochodowe boxy nazywane też trumnami. To specjalne pojemniki mocowane na dachu pojazdu, do których możemy zapakować praktycznie cały sprzęt narciarski czy snowboardowy. Do tego poza sezonem zimowym możemy taki box wykorzystać jako dodatkową przestrzeń bagażnikową, szczególnie wybierając się w dłuższe trasy z większym załadunkiem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl